65 Yaş Üstüne Yeni Kurallar Açıklandı

 65 Yaş Üstüne Yeni Kurallar Açıklandı

Son Dakika 65 Yaş üstüne yeni kurallar açıklandı. Dünya geneline hüküm süren koronavirüs yayılmaya devam ediyor. Özellikle de yakın temas ve sosyal mesafenin olmadığı yerlerde yayılım hızını diğer yerlere göre daha fazla. Koronavirüs bildiğimiz gibi en çok çok 65 yaş üstü vatandaşlarımızı etkiliyor. onların bünyesi diğer insanlara göre daha zayıf olduğu için 65 yaş üstü vatandaşlarımıza daha hızlı bulaşıyor. 65+ vatandaşlarımız çoğunlukla virüs savaşına yenik düşerek içimizden ayrılıyor. Bunun önüne geçmek isteyen Türkiye yeni kurallar aldı. Ancak bu kurallar bütün illerde geçerli değil. Düzce, Yalova, Malatya, Siirt, Sivas ve Gaziantep,Kayseri illeri yeni kurallara uyacak olan iller olarak gösteriliyor.

65 Yaş Üstüne Yeni Kurallar Açıklandı:

Kayseri valiliği il içinde vaka saysının artışını fark ederek yeni kurallar almak için kolları sıvadı. Valilik vaka sayısını ve yayılım hızının düşmesi için il içinde en çok aktif olan yaş gurubu 65+ guruba yeni yasaklar getirdiğini duyurdu. Yeni yasaklar 65+ vatandaşlarımız için zor günlerin geldiğinin göstergesi olarak yorumlanıyor. Vatandaşlarımız eğer yeni getirilen yasaklara uymaz ise anayasanın maddelerinden yaralanarak polis,bekçi,jandarma gibi kurumlar vatandaşlara para cezası kesecek.

65 Yaş Üstüne Yeni Kurallar Açıklandı

Yeni yasaklar Neler:

65+ vatandaşlarımız için yeni yasaklar şu şekilde.

65+ vatandaşlarımız hiç bir şekilde düğün,kına gecesi,bar,kahve,kıraathane,nikah,söz,mevlüt,sünnet merasimi gibi toplulukla yapılan eğlencelere katılmayacak. Ancak düğün,kına gecesi gibi aile içi olaylarda sadece anne,baba,amca,dayı gibi kişiler gelecek diğer insanlar davet edilmeyecek

65+ vatandaşlar 10.00 17.00 arası toplu taşımayı kullana bilecek. Diğer saatler arası hiç bir şekilde 65+vatandaşlar toplu taşımayı kullanamayacak.

65+ vatandaşlar AVM,Sosyete pazarı, gibi alış veriş kurumlarına gidemeyecek. Bu bölgeye giren kişiler hakkında para cezası uygulanacak.


Yorum Yap