Altın Fiyatlarında Beklenmedik Sert Düşüş

Altın fiyatlarında 40 dolarlık inanılmaz bir düşüş yaşandı. Bu düşüş halkın cebine yansımış durumda.
 Altın Fiyatlarında Beklenmedik Sert Düşüş

Altın fiyatlarında beklenmedik sert düşüş. Milyonlarca insanın güvenle yatırım yaptığı tek değerli birim altın. Güne düşüş ile giren aştın düşmeye devam ediyor. Bu düşüşün asıl sebebi olarak Küresel piyasalar gösteriliyor. İnsanların ABD ve Çin arasındaki gerginlikten dolayı tek yatırım yaptığı değerli birim altın bugün Türkiye de 40 dolarlık bir düşüş yaşadı. Bu düşüş insanların cebine az olsada bir katkıda bulundu. İnsanlar bu düşüşün günlük bir düşüş olduğunu bildiği için hemen kuyumculardan çeyrek altın ve gram altın alarak yastığının altına koydu. Halk bu düşüş sadece 2 günlük bir düşüş olduğunu düşünüyor. Ancak ekonomistler bu düşüşün devam edeceğini düşünüyor.

Altın Fiyatlarında Beklenmedik Sert Düşüş

Altın Fiyatlarında Beklenmedik Sert Düşüş:

Yatırımcılar ABD ve Çin arasındaki gerginliğin bitmeden dolara yatırım yapmayacağını açıklaması ile birlikte orta gelirli insanlar hemen altına yöneldi. Özellikle Türkiye de artan altın fiyatlarına bu düşüş bir nebze nefes oldu. Halk kuyumculardan gram altın ve çeyrek altın alarak yastık altına koydu. Bu düşüşün devam edeceğini düşünen ekonomistler halk ile anlaşamadı. Halk bu düşüş sadece günlük olduğunu yorumladı.

Altın 40 Dolar Düştü.

ONS altın güne an az 1990 en fazla satış ise 2030 dolar ile başladı. Düşüş halkın cebine yansımış durumda. Halk kuyumculara akın etemeye başladı. Çeyrek atında 60 TL lik gözle gözüken bir değer kaybı düşüş yaşandı. Gram altında aynı şekilde düşüşe geçti. Merkez Bankası insanların ekonomisi düzelsin diye altındaki faizi geri çekti.


Yorum Yap