Bilim Kurulu Yeni Yasakları Açıklıyor

Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu bugün yeni yasakları ve okulların açılıp açılmayacağı hakkında toplantıya başladı. Toplantının ardından açıklamalar yapılacak.
 Bilim Kurulu Yeni Yasakları Açıklıyor

Milyonlarca insanın beklediği bilim kurulu toplantısı bugün başlıyor. Toplantıda yeni yasaklar ve daha önceki alınan yasakların gözden geçirileceği bildirildi. Bilim Kurulu yeni yasakları açıklıyor. Bu akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tekrardan kameralar önüne geçerek 12 Temmuz Koronavirüs tablosunu açıklarken bugün toplantıda konuşulanları da açıklayacak. Koronavirüs yasaklarını umur sayamayan halk vaka sayılarında ciddi artış yaşattı. Bazı onaylanmayan verilere göre çoğu hastanede yoğun bakımı ve aciller doldu. Hastaneler bu nedenle hasta kabul etmemeye başladı. Bunu fark eden Sağlık Bakanlığı tekrardan önlemlerin ve kuralların alınacağını sosyal medya hesaplarından duyurdu. İlk duyuruyu İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Kurulla ilgili haberler gelmeye devam ediyor.

Bilim Kurulu Yeni Yasakları Açıklıyor

Bilim Kurulu Yeni Yasakları Açıklıyor:

Bilim Kurulu bu toplantıda masaya eski yasakları da yatıracağını duyurdu. Bilim Kurulu üyeleri tekrardan seyahat yasağı,sokağa çıkma yasağı,maske yasağı gibi yasakları tekrardan getire bilir. İnsanların bu yasaklara uymaması halinde yüklü miktarda ceza ödeyebilir dendi. Toplantı bugün öğlen başlayıp akşam Fahrettin Koca’nın Koronavirüs tablosunu açıklarken biteceği düşünülüyor. Fahrattin Koca bu akşam bütün yeni yasakları ve okullar hakkında ne yapılacağını açıklayacak.


Yorum Yap