Cumhurbaşkanından Patlama İle İlgili İlk Açıklama

 Cumhurbaşkanından Patlama İle İlgili İlk Açıklama

Sakarya da bir havai fabrikası patladı. Fabrikada toplamda bugün 187 kişi çalışıyordu. Oluşan patlamada toplamda iki işçimiz hayatını kaybetti. Patlama ilin her yerinden rahatlıkla duyuldu. Çıkan duman çevre illerden de gözüküyor. Patlamadan çıkan duman yapılan açıklamalara göre oldukça zehirli denildi. Yapılan açıklamalara göre zehirli hava nedeni ile halkın camlarını ve kapıları kapatması gerekmektedir. Eğer içeri hava girmeye devam ederse cam ve kapılara ıslak bez ile kapatılmamalıdır. Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanından patlama ile ilgili ilk açıklama geldi.

Cumhurbaşkanından Patlama İle İlgili İlk Açıklama:

“2 can kaybı, 1’i ağır 74 yaralı var. Umarım içerideki yaralılarla ilgili olumsuz haber olmaz.İş yeri sahibi ile de görüşmeler yaptık. Kendileri de tabi şu an itibarıyla olay yerinde çalışmaları sürdürüyorlar.Ben ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara da şifalar temenni ediyorum. İnşaallah bir an önce yangın tamamen kontrol altına alınıp söndürülmüş olsun. Daha büyümeden bu işi bitirelim.” açıklamasını yaptı.

Siyasetçilerden Mesajlar:

CHP Milletvekili Muharrem İnce çıkan yangın ile ilgili açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından şunları dedi. Geçmiş olsun #Sakarya. Fabrika çalışanlarının sağ salim ailelerine kavuşması en büyük dileğimdir.

CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. #Sakarya‘nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Dualarımız, can kaybının artmaması için. dedi.

 


Yorum Yap