Devlet 1000 TL Yardım Veriyor

 Devlet 1000 TL Yardım Veriyor

Koronavirüs nedeniyle milyonlar evde. Bu nedenle hem ülke ekonomisi hemde insanlar para kazanamıyor. Ancak fakir ve para kazanamayan milyonlar var evinde. Bu konuya . Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu konuda yeni çözümler buldu. Bulunan çözüm evinde maddi bir imkanı olmayan kişilere 1000 TL ek yardımda bulunacak. 1000 TL verilmesinin hedefi ise halkın ek maddi para elde etmes. . Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1. FAZ’ı açıkladı ve binlerce insan maddi kazanç elde etti. 2. Faz da açıklandı. Sıra 3. FAZ’larda  açıklanması binlerce kişi tarafından bekleniyor. Ancak kimler 3. FAZ başvuruları yapabilecek yeni kanunlar getirildiği açıklandı. İşte yeni kanunlar.

Yapılan açılamada yaklaşık olarak  1000 TL yarıda da bulunacağını açıklandı. 3 FAZ 1000 TL yardıma başvurmak istiyor iseniz E- Devlet üzerinden giriş yaparak Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerine tıklayarak başvuruda buluna bilir veya size vereceğimiz adımları takip edebilirsiniz.

Başvuru Nasıl Yapılır?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular yapılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların pazartesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “8” olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvura bileceğini açıkladı.

Kimler Yardım Parası Alır?

 1. ilikozis Aylığı,
 2. Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım
 3. Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım
 4. Öksüz Yetim Yardımı
 5. Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı
 6. Şartlı Eğitim Yardımı
 7. Şartlı Sağlık Yardımı
 8. Çoklu Doğum Yardımı

1000 TL den Kimler Yararlanır

 1. eğerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak.
 2. Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.
 3.  5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.
 4. 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak
 5. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.
 6. İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak.
 7. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.


Yorum Yap