Eylül Ayında Yeni Yasaklar Geliyor

Yaz tatili ve bayram tatilinin ardından vaka sayısını yeniden binli rakamları geçerek tehlikeli boyuta geçti. İnsanlar bu artışın tek sebebi olarak Sağlık Bakanlığını gösterdi. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında yasakların geri getirile bilir açıklamasında bulundu.
 Eylül Ayında Yeni Yasaklar Geliyor

Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs yayılmaya devam ediyor. Özellikle yakın temasta bulunulan yerlerde vaka sayısı diğer yerlere nazaran daha fazla oluyor. Bunu fark eden Türkiye hükumeti tekrardan caydırıcı cezalar almayı planlıyor. İç İşleri Bakanlığının yaptığı son açıklamaya göre Eylül ayında yeni yasaklar geliyor. İnsanların yeni normalleşme sistemine uymadığını fark eden Sağlık Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı insanların artık yasaklara uyması için yeni kanunlar getireceklerini açıkladı. Özellikle bayramlardan sonra aratan vaka sayıları tekrardan yetkilileri korkuttu. Bazı kaynaklara göre bazı illerin hastane yatakları doldu ve hasta kabul etmediklerini yazdı. Sağlık Bakanlığı böyle bir şey olmadığını sosyal medya hesabından açıkladı.

Eylül Ayında Yeni Yasaklar Geliyor

Eylül Ayında Yeni Yasaklar Geliyor:

Bayram tatili ve yaz ile birlikte artan koronavirüs vaka sayısı insanları korkutmaya devam ediyor. Bunu fark eden İç İşleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Eylül Ayında Yeni Yasaklar Geliyor açıklamasında bulundu. İnsanların denizlere akın ettiği bu günlerde sosyal mesafeye asla uyulmadı. Bu nedenle vaka sayıları tekrardan 1.200’lü rakamları buldu. İnsanlar bu artışın asıl sebebi olarak Sağlık Bakanlığı’nın önlemleri almaması olarak yorumladı.

Eylül Ayında Yeni Yasaklar Geliyor

Eski Yasaklar Geri Geliyor:

Koronavirüs’ün ilk olarak ülkemize girmesi ile birlikte hızlıca önlem alan Sağlık Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı vaka sayısınını artışı ile eski yasakları geri getirebileceklerini duyurdu. İş İşleri Bakanlı Süleyman Soylu resmi sosyal medya hesabından yaptığı “Salı Günü Sıkı Önlemler Geliyor” açıklamasının ardından bir çok insan eski yasakların geri gelebileceğini duyurdu.

Okullar Sırayla Açılacak:

Vaka saysının ve bulaşma sayısını kontrol etmek için elinden geleni yapan Sağlık Bakanlığı okullar ile ilgili bütün önlemlerin alındığını tekrardan halka duyurdu. Okulların sırayla ve bölgesel olarak ayrılacağını ve her şeyin planlı bir şekilde sürdürüleceğini ailelere bildirdi. Ancak milyonlarca aile çocuklarını hala okulla göndermek istemiyor. Sağlık Bakanlığının okullar ile ilgili haberi hala bekleniyor.

 


Yorum Yap