Fahrettin Koca’dan HES Kodu Müjdesi

 Fahrettin Koca’dan HES Kodu Müjdesi

Fahrettin Koca’dan HES Kodu Müjdesi geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalar artık normalleşmeye dönelik oldu. İnsanlarımız evde sıkıldı diyerek normalleşeceğiz dede. Diğer ülkelerden önce aldığımız önlemler bizi onlardan daha öne geçiriyor. dedi Fahrettin koca bayramdan sonra halkımız şehirler arası gezebilecek dedi. Yeni sistemi tanıttı. Koca:”Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak.” diyerek devam etti  Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir.” ifadelerini kullandı. Büyük müjde bu cümlelerin ardından geldi. Koca “Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak.” dedi. Bu ne alama geliyor? Halkımız bayramdan sonra artık  gezebilecek.

Fahrettin Koca Video Konferans İle Katıldığı Toplantıda Konuştu:

Koca artık normalleşmeye dönüyoruz diyerek: ” Günlük hayatımızdan fedakarlık yapmak suretiyle verdiğiniz bu mücadele pek çok insanın hastalığa karşı bizzat mücadele etme mecburiyetini önlemiştir, önlemeye de devam etmektedir. Ev hayattır, ev hastalığa karşı hayat olmaya devam edecektir.  Hastalıktan hiç kaybımızın olmadığı günlerin geleceğini düşünüyoruz. Umutsuz tek gün bile yaşamadık. Mücadelenin daha ne kadar süreceğini bilemediğimiz için hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz. Erken umut, tedbirleri önemsiz kılmasın. Hala sağlık personelimiz eve döndüğünde çocuklarına sarılamıyor. Maske ve mesafe kurallarına uyalım.” dedi Fahrettin Koca.

Sadece Ramazanın Bitmesini Bekleyin:

“Bayramı çok dikkatli geçirmeliyiz. Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir. Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak. Ama tedbirlere uyarak yaşayacağız, evimiz yine bizim için en güvenli yer olacak. Kontrollü sosyal hayat olacak. Virüsün yayılımına izin vermemek için tedbirlerimizi alacağız. Her yerde kontrollü sosyal hayat kurallarına uyarak ilerleyeceğiz. Yeni dönemin pandemi açısından bazı standartlarını belirlemek için Bakanlıklar ile ortak çalışmalar yaptık. Riskli hareketliliğin olduğu kavşak noktalarına, hava alanlarına, organize sanayi bölgelerine test kurduk ve kurmaya devam ediyoruz.” denildi.

İş Yerleri Açılıyor:

“20 Mayıs’tan sonra iş yerlerinin girişinde, o iş yerinde uyulması gereken kuralları gösteren afiş ve çalışma rehberleriyle karşılaşacaksınız. İş yerlerinin girişlerindeki asılı afişlerde, mekan durumu, çalışma saati, bir arada bulunabilecek azami insan sayısını göreceksiniz. Detaylı çalışma rehberleri de bulunacak Bilim Kurulumuz henüz kapalı olup ama bu normalleşme takvimi içinde açılabilecek iş yerleri için de rehberler hazırlıyor. Bir kısmı şimdiden hazır durumdadır.denildi.”

Fahrettin Koca’dan HES Kodu Müjdesi:

“Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak. Hayat Eve Sığar uygulamasıyla kod alınacak. HES uygulaması ile mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz. Herkese özel bir kod olacak. Kod sayesinde kimlik numarası gibi veriyi başkasıyla paylaşmak zorunda kalmayacak.Önümüzdeki günlerde HES kodunun yaygın kullanılması hayatımızı kolaylaştıracak. Hayat Eve Sığar uygulamasıyla ile bireyler risk taşımadığını, hasta veya temaslı olmadığını bu uygulama aracılığıyla gösterebilecek.” denildi.


Yorum Yap