Fahrettin Koca’dan Maske Takmayanlara Ağır Hitam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maske takmayan insanlara stem etti. Koca ağır vakaların hepsinin maske takmayan insanlardan olduğunu dile getirdi.
 Fahrettin Koca’dan Maske Takmayanlara Ağır Hitam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Fahrettin Koca maske takmayanlara ağır hitam da bulundu. Koca koronavirüs’ün yayılımını maske takmamak olduğunu açıkladı. İnsanların bilerek ve zevk için maske takmadığını dile getiren Koca sıcak olsa bile o maskeyi takacaksınız açıklamasında bulundu. Yayılımın hastalığı bilmeyen kişiler üzerinde olduğunu söyledi. Özellikle insanların koronavirüs olduğunu bilmeyerek dışarıda dolaşması yayılım hızını artırdığını dile getirdi. Koronavirüs Türkiye genelinde toplamda 5.592.072 milyon vaka bulunmakta. Bu vakıaların çoğunluğunun yaş ortalaması 30-50 yaş arası olmakta. Bu yaş ortalamasının insanları bilinçsiz olarak  yaşıyor.

Fahrettin Koca'dan Maske Takmayanlara Ağır Hitam

Fahrettin Koca’dan Maske Takmayanlara Ağır Hitam:

Dünya genelini işgal eden koronavirüs can almaya deva ediyor. Özellikle yaş ortalaması 65+ olan insanların iyileşme oranları diğer insanlara göre daha düşük oluyor. Koronavirüs yakın temas ve ağız damlacıkları ile insanlara bulaşma özelliği gösteren nadir virüs guruplarından biri. Şuan dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 20 Milyonu geçmiş durumda. Türkiye genelinde ise 6 milyona yaklaşmış durumda. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türk halkına bir kez daha sosyal medyadan seslendi. Fahrettin Koca’dan Maske Takmayanlara Ağır Hitam da bulundu. Koca insanlara bir kez daha stem etti.

Sosyal Medyadan Açıklamada Bulundu:

^Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.


Yorum Yap