İBB’den Beklenmedik Havai Fişek Açıklaması

 İBB’den Beklenmedik Havai Fişek Açıklaması

İstanbul Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu Sakarya daki havai fişek fabrikasının patlamasının ardından bazı kurallar güncelle diklerini açıkladı. Bu kurallardan biri de havai fişekler oldu. İBB’den beklenmedik havai fişek açıklaması. Sn. Ekrem İmamoğlu Sakarya’daki patlamanın ardından havai fişek kullanımını İstanbul da yasakladıklarını açıkladı. Artık daha fazla can kaybı istemiyoruz diyerek havai fişeği yasakladı. Yasağın ardından bunu diğer illerde de görmek isteriz açıklamasında yaptı. İzmir Türkiye genelinde ilk olarak havai fişek kullanımı engelleyen belediye oldu. Ekrem İmamoğlu ardından geldi. Konu hakkında konuşan Sn. Ekrem İmamoğlu şu cümleleri kullandı.

İBB’den Beklenmedik Havai Fişek Açıklaması:

İmamoğlu haberi Ankara ve İstanbul yolu arasında aldığını dile getirdi. Aldıkları haber kendilerini çok üzdüğünü dile getirdi. İmamoplu yol üzerinde bir şehit annesi ile konuştuğunu dile getirdi. Şehit annesinin gözlerinin hayat yorgunluğu belli oluyordu dedi. İmamoğlu yol üzerinde şehit annesi ile birlikte dertleştiklerini dile getirdi. Patlamanın kesiinlikle bir ihmal olduğunu dile getiren İmamoğlu konu hakkında suçluların hesap vermesi gerektiğini söyledi. Artık havai fişek gördüğümüzde bu gün aklımıza gelecek açıklamasında bulundu.

İBB'den Beklenmedik Havai Fişek Açıklaması

İmamoğlu artık havai fişeğin dünya üzerinden kaldırılmasını için projeler yapmaya çalışacağız dedi. Dünya ve insanlara artık zarar vermemiz gerekiyor. İnsanların sadece bir tutku amacından patlatmış olduğu havai fişekler can almaya devam ediyor. Eğer kontrol edilmezse orman yangınını hatta ölüme kadar gidebiliyor. Bunu fark eden Belediyeler artık havai fişek kullanmayacaklarını açıkladı.

İBB'den Beklenmedik Havai Fişek Açıklaması


Yorum Yap