İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çöp dağları yanıtı: Bizi de bilgilendirsin gidip görelim

 İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çöp dağları yanıtı: Bizi de bilgilendirsin gidip görelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik” şeklindeki eleştirisine yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hangi ilçeden böyle bilgi almışsa Sayın Cumhurbaşkanı, bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım” sözleriyle yanıt verdi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'çöp dağları' yanıtı: Nereden bilgi alıyor ...

ATO Congresium’da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik” sözleriyle isim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu eleştirmişti. Erdoğan’ın eleştirilerine yanıt veren İmamoğlu, “İstanbul’da 24 tane AKP’li, bir tane MHP‘li, 14 tane CHP’li belediye var. Hangi ilçeden böyle bilgi almışsa Sayın Cumhurbaşkanı, bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım. Ama bunlar siyasi cümleler” ifadelerini kullandı.

Riva Deresi’ndeki temizleme çalışmalarını yerinde incelemek üzere, Beykoz Bozhane Köyü’ne giden İmamoğlu, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kanal İstanbul’a karşı olduklarını bir kez daha yineleyen İmamoğlu, “anal İstanbul, İstanbul’un önceliği değildir. Kanal İstanbul, İstanbul’un görüp görebileceği en büyük tahribattır. Birçok negatif yönü var; ben pozitif yanını yakalayamadım. Kanal İstanbul projesi açıklandığından beri, bu konuya ilgiliyim. Yani, bizim orada milyarlarca liralık yatırım yapmamız gerekiyor ki, Kanal İstanbul oluşsun. Sadece İSKİ’nin tespitleri 23 milyarlık yatırım demek. Kimse bunu bizimle oturup konuşmuyor. Yani, bu nasıl finanse edilecek, ne olacak? Milyonlarca liralık İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne ait mülkiyetten bahsediyoruz” şeklinde konuştu.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın