LGS’da Beklenmedik Gelişme

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda LGS yönelik hamleler oldu.
 LGS’da Beklenmedik Gelişme

Orta okul 8. sınıftan Lise 1’e geçecek olan öğrenciler Liseye Giriş Sınavına(LGS) girdi. Öğrenciler sınavın ardından bazıları ağlayarak bazıları ise mutlu bir şekilde ayrıldı. Öğrenciler en çok sayısal bölümünün beklediklerinden daha zor olduklarını vurguladı. Bugün yapılan açıklamada LGS’da beklenmedik gelişme yaşandı. Türkiye genelinde toplamda 1 buçuk milyon Liseye Giriş Sınavına (LGS) girdi. Öğrenciler sınava saat 09.00’da girdi. İlk oturum olarak sözel bölümünü çözen öğrenciler ardından ise sayısal yani Matematik ve Fen Bilimleri sınavına girdi. Öğrenciler sayısal bölümünün bilerek aşırı zor şekilde yapıldığını ve çıkan soruların kendilerinin bile yapamadıklarını etti. Bazı öğretmenler bu sorular üniversite de soruluyor açıklamalarında bulundu.

LGS’da Beklenmedik Gelişme:

Toplamda 1,5 milyon öğrencinin girmiş olduğu Liseye Giriş Sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçlar bazı öğrenciler için mutlulukla karşılandı bazıları için de üzüntülü geçti. Öğrencilerin yüzde 98 rahatlıkla liselere yerleşti. Bazı öğrenciler ise 2. seçmeleri bekliyor. Öğrencilerden kimsenin boşta kalmayacağı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tarafından açıklandı. Öğrenciler mutlaka bir liseye girecek dendi. Kimsenin bir şüphesi olmasın gibi açıklamlar geldi. Ziya Selçuk sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu.

Sonuçlara Ulaşmak İçin Tıklayınız

Sonuçlara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimiz için hayırlısını dileriz. Milli Eğitim Bakanlığının resmi sosyal medya hesabından görselli açıklamalar geldi. Milli Eğitim Bakanlığı şu açıklamalarda bulundu.


Yorum Yap