Maske takmadığı için gözaltına alınan Rana B. nin adresini paylaşan kargocu işinden oldu !

 Maske takmadığı için gözaltına alınan Rana B. nin adresini paylaşan kargocu işinden oldu !

Geçen hafta Kadıköy’de yaşanan polislerin maskenizi düzeltin uyarısından sonra tartışma çıkan olayda önce 2 polis görevden uzaklaştırılımış ve sonrasında İç İşleri Bakanı tarafından tekrar görevlerine çağırılmıştı.
Bu olayın üzerine bir kargo çalışanı olaydaki Rana B. adlı şahsın adres bilgisini ve telefon numarasını paylaşmadan önce şahsa 1 saat süre verdiğini bu süre içerisinde bir özür mesajı paylaşmasını istemişti.
Yurtiçi Kargo, Kadıköy’de polislerin müdahale ettiği Rana Batı isimli kadını, adres bilgilerini ifşa etmekle tehdit eden personeli ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir” denildi.

Kargo şirketinden Rana Batı açıklaması! - Güncel Haberler Milliyet
Kadıköy’de, maske takmadığı gerekçesiyle polislerin müdahale ettiği kadının adresini kargo sisteminden bulup linç çağrısında bulunan kargo şirketi personeli ile ilgili şirket yetkililerinden basın açıklaması geldi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sistemlerimiz üzerinden cumartesi günü “Rana Batı” ismini sorgulayan şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir. Şahsın, ilgili sorgulama ekranında Rana Batı’ya ait hiçbir dataya ulaşamadığı, Rana Batı isminde sahte bir profil oluşturduğu tespit edilmiştir. İlgili personel, bu yöntemle dataya ulaşmış gibi bir algı yarattığını da beyan etmiştir.
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAKİş akdinin feshedilmesi dışında, kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup gelişmeler şirketimiz tarafından yakından takip edilecektir/edilmektedir. Yurtiçi Kargo’da tüm bilgileriniz güvendedir ve bu tarz ihlallere hiçbir zaman göz yumulmamış ve bundan sonra da asla göz yumulmayacaktır. Yurtiçi Kargo TS EN ISO 22301, TS EN ISO 27001 ve TS EN ISO 20000 belgeleri ile bilgi güvenliğini ve iş sürekliliğini garanti altına alan bu üç sertifikaya sahip ilk ve tek kargo şirketidir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”


Yorum Yap