Okullar Açılıyor mu Bakan Selçuk Açıkladı

 Okullar Açılıyor mu Bakan Selçuk Açıkladı

Milyonlarca öğrencinin beklediği okullar açılıyor mu sorusu Ziya Selçuk tarafından açıklandı. Öğrenciler koronavirüs aşısı çıkmadan kula gitmek istemiyor. Öğrenciler yakın temas olacağından emin bir şekilde sosyal medyadan Ziya Selçuk’u ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel başkanı Recep Tayip Erdoğan’ı uyarıyor. Konuyu fark eden Ziya Selçuk öğrenciler için müjdeli haberi en sonunda verdi. Ziya Selçuk okulların açılıp açılmayacağı tamamen koronavirüs tablosuna bağlıdır dedi. Eğer vaka sayısı artar ise okulları kapatırız dedi. Ancak bu cümle sadece devlet okulları için geçerli olacak. İsteyen özel okullar Ağustos aynın 15’inde okulları açabilecek. Ancak kurallara uymak şartı ile bu okullar açılacak dendi.

Okullar Açılıyor mu:

Koronavirüs ile birlikte bütün okullar kapatılmıştı. Ancak koronavirüs yayılım hızını nerdeyse bitiş noktasına geldi. Okullar 31 Ağustos tahririnde açılıyor. Ama öğrenciler bu tarihin oldukça riskli olduğunu düşünüyor. Konu hakkında açıklamda bulunan Ziya Selçuk şunları dedi.

Okulların açılacağı hafta ne olacağını kimse bilemez. Bizim için birinci öncelik öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı. 31 Ağustos’ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa, şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz. Özel okullar ile ilgili açıklama şu şekilde.

Bizim beklentimiz şu: Verilere bakarız, ağustos sonu, eylül başında nasıl bir tablo varsa hareket planımızı ona göre uygularız. Her türlü altyapımız ve imkanımız fazlasıyla var. İsteyen özel okul 15 Ağustos’ta faaliyet başlayabilir.


Yorum Yap