Okullar Açılıyor mu Sorusuna Son Nokta Bugün Konuldu

Milyonlarca öğrencinin aklındaki tek soru okullar açılıyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulu bugün okullar için toplanıyor. Karar akşam haberlerine kadar açıklanacağı açıkladı.
 Okullar Açılıyor mu Sorusuna Son Nokta Bugün Konuldu

Son dakika: Okullar açılıyor mu sorusuna son nokta bugün konuldu. Milyonlarca öğrencinin aklındaki tek soru okullar açılıyor mu? Koronavirüs nedeni ile okulları kapatma kararı alan Milli Eğitim Bakanlığı bugün açma veye açmama kararı alacak. Okulların kapatılmasından sonra uzaktan eğitime devam eden öğrenciler şikayetçi. Öğrenciler uzaktan eğitim öğretmenlerinden bir şey anlamadıklarını dile getirdi. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulu okullar hakkında yeni karar alacak. Öğrenciler kararın olumlu olması yanında. Ancak milyonlarca aile okulların açılmamasını ve uzaktan eğitime devam edilmesini istiyor. Neden olarak aileler koronavirüs önlemlerinin yeterince alınmadığını ve okullarda koronavirüs’ün daha hızlı yayılacağını savunuyor.

Okullar Açılıyor mu Sorusuna Son Nokta Bugün Konuldu

Okullar Açılıyor mu Sorusuna Son Nokta Bugün Konuldu:

Milyonlarca öğrenci bugün açıklanacak olan okullar açılıyor mu sorununa cevap arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) resmi sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Açıklamamanın ardından milyonlarca aile ve öğrenciler tekrardan televizyon başına geçerek kararın ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanılığı ilk açıklamada bütün önlemlerin son derece alındığını ve ailelerin çocuklarını korkmadan okulla yollayabileceğini açıklamıştı. Ancak aileler bu açıklamayı kahile almayın yanlış olduğunu düşünüyor. Okullar Açılıyor mu sorusuna son nokta bugün konuldu. Öğrenciler açıklamayı bekliyor.

Sosyal Medya Hesabından Ne Açıklandı:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sosyal medya hesabından kararın bugün alınacağını ve kararda sadece Milli Eğitim Bakanlığının olamayacağını duyurdu. Bilim Kurulu ile birlikte karar alınacaktır açıklaması yapıldı.

 


Yorum Yap