Otobüs Biletleri 1000 TL Oldu

 Otobüs Biletleri 1000 TL Oldu

Korona virüs nedeniyle binlerce otobüs firması ciddi zarara uğradı. Uğradıkları zararı halktan çıkarma kararı almışlar gibi duruyor.  Korona virüs binlerce ülkenin ekonomisini ciddi bir şekilde sarsmış durumda. Sarsılan ekonomiler direk  olarak ülke vatandaşlarını etkiliyor. Bu nedenle bütün ülkeler bazı ekonomik kararlar alıyor. Ancak bir işe yaramıyor gibi duruyor. Nedeni ise ilişki sebepleri. Bu ülkelerden biride Türkiye. Türkiye ekonomisi son 20 yılın en dibine inmiş durumda. 2003 teki kriz de bile dolar bu kadar olamamıştı. Türkiye bu kadar zarar ile uğraşırken bundan yararlanmak isteyen kişiler var. Bunlardan biri de otobüs firmaları. Korsan otobüs firmaları İzmir- Van arasını ciddi bir şekilde artırmış durumda. İzmir- Van ulaşımı 1000 TL oldu. Bu haber binlerce kişinin seyahatini durdurdu. Ancak korkmayın eğer seyahat yasağı kalkar ise diğer firmalar devreye girecek ve bu kadar pahalı biler satışı hiç bir şekilde yapılamayacak. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ulaşım Hakkınız Yok:

Araç bir saldırıya veya kazaya uğrar ise sizin hakkınız yok: “Bizim arabalarda her sigorta var. Ama onlar adı üstünde korsan. Bir kaza olduğunda haklarını aramaları zor. Yolcularımızı otogar dışından yolculuk yapmamaları konusunda uyarıyoruz. Otogarda izinli araçlarımız var. Bu firmalar yüzde yüz garantilidir.” dendi. “D2 yetki belgeli araçlarda bilet sistemi yok. Vergi ödemiyorlar, bilet kesmiyorlar, faturaları yok. Bir de ufacık arabaya 8 kişi koyuyorlar. Bizim gibi D1 taşımacılık yapanlar ise devlete vergi ödüyor. Araçlarımızda sosyal mesafe var. 46 kişilik otobüslere 20 yolcu kabul ediyoruz. Ama bu dönemde İzmir’den Van’a bin liraya yolcu taşıyan servisçiler oldu. Bir de tek şoför gittiler. Herhangi bir trafik kontrolü yok. Herhangi bir takometre yok. Yani korsan taşıdılar. Normalde İzmir Van arası 250 liraydı. Şu andaki tavan fiyat uygulamasıyla 400 liraya çıktı fiyatlar. Ama korsanlar 2- 3 katı fiyatla taşıdılar.” Dendi. GÜVENLİ BİLET ALMAK İSTİYOR İSENİZ TIKLAYIN     

Ülke içindeki bu artışın sebebi ekonomi olmadığı sadece fırsatçılar olduğu açıklandı. Eğer bu fırsatçılara rastlar iseniz ilk yapacağınız güvenlik işi polis(155) aramak olsun. Kimse bu satışlara göz yumamaz. İnsanlarımızın sağlığı her şeyden önemli.

 


Yorum Yap