Sakarya da Havai Fişek Fabrikası Patladı Ölü Var

 Sakarya da Havai Fişek Fabrikası Patladı Ölü Var

Son Dakika: Sakarya da Havai Fişek Fabrikası Patladı Ölü Var. 150-200 kişinin çalışmış olduğu havai fişek fabrikasında yapılan son açıklamalara göre iki işçi hayatını kaybetti. Diğer işçilerde kurtarılmaya devam ediyor. Gerçekleşen patlama Sakarya ilinin her yerinden rahatlıkla duyuldu. Çıkan patlamanın asıl nedeni hala bilinmiyor. Olay yerine onlarca itfaiye ve ambulans gönderildi. Yapılan açıklamada havaya çıkan dumanların insan sağlığı içiçn oldukça zararlı olduğu dile getirildi. İnsanların kapı ve camlarını kapatması gerekmekte. Hala içeriye duman giriyor ise ıslak bezleri camların ve kapıların olduğu yere koymalarını istendi.

Sakarya da Havai Fişek Fabrikası Patladı Ölü Var:

Yapılan uzaktan incelemelere göre havi fişek fabrikasının 1960’lı yıllarda kurulmuş olduğu açıklandı. Fabrikanın hiç bir şekilde yangına dair koruması olmadığı açıklandı. Fabrikanın binaları oldukça eski olduğu bildirildi. Konu hakkında açıklamada bulunan Fahrettin Koca,Sakarya Hendek’te, şehrin uzağındaki havai fişek fabrikasında bir patlama oldu. Sn. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla süreci yakından takip etmek için birazdan olay yerinde olacağız. 85 ambulans, 2 helikopter ambulans, 11 UMKE ekibimiz olay yerinde. 2 can kaybımız, 73 yaralımız var. sosyal medya hesabından paylaştı. Olayın görüntüleri şunlar.

Sakarya da Havai Fişek Fabrikası Patladı Ölü Var

Görünen manzara endişe verici. Yapılan açıklamalarda can kaybı arta bilir deniliyor. Çalışanların tahliyesi devam ediyor. İnsanlar itfaiyelere yardımda bulunuyor. Halk camlarını ve kapılarını kapatmış durumda.

Sakarya da Havai Fişek Fabrikası Patladı Ölü Var

Yangın ilin her yerinden gözüküyor. Patlamalar hala devam ediyor. İnsanlar bu havayı solumamak için elinden geleni yapıyor. Kadın ve çocuklar olay yerinden tahliye edildi.


Yorum Yap