San Dakika Rusya Koronavirüs Aşı Üretimine Başladı

Dünya'ya hakim olan koroanvirüs can alamaya devam ediyor. Ancak Rusya bu can alamanın bir an önce durması için kolları sıvadı. Rusya sağlık bakanı koronavirüs aşısının üretime geçtiğini duyurdu.
 San Dakika Rusya Koronavirüs Aşı Üretimine Başladı

Rusya sağlık bakanı duyurdu. Rusya Koronavirüs aşı üretimine başladığını duyurdu. Dünya’yı etkisi altına alan krona virüs can alamaya devam ediyor. İnsanların yakın temasta bulunduğu zaman bulaşım göstermiş olduğu koronavirüs, dünya üzerinde 20 Milyon vakayı geçmiş duruda. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) eğer koronavirüs aşısı bulunmaz ise dünya ne yazık ki eski dünya olmayacağını duyurmuş milyonlarca insanın hayallerine de tekrardan kötülük düşürmüştü. İnsanların hala koronavirüs’ü kahile almama durumları vaka sayılarında artışa neden oluyor. Dünya koronavirüs’ü kaldırabilecek durumda olmadığını bir kez daha DSÖ tarafından duyurmuştu. Bu açıklama ile birlikte Rusya aşı çalışmalarına başladı ve olumlu sonuçlar aldı.

Rusya Koronavirüs Aşı Üretimine Başladı:

Rusya sağlık bakanı açıklamasında koronavirüs aşısının seri üretime geçtiğini bütün dünyaya duyurdu. Bu seri üertim binlerce ülke tarafından mutlulukla karşılansa da diğer süper güçler bu aşının gerçek olmadığını düşünüyor. İnsanların bu aşıya bir an önce ihtiyacı var. Özellikle vaka sayılarının artışta olduğu ülkeler bu aşıyı bir an önce kullanmak istiyor. Rusya Sağlık Bakanı yeni aşının adını dünya medyasına duyurdu. Bu aşının adı Sputnik V olarak duyuruldu.

 


Yorum Yap