Son Dakika CHP’li Banu Özdemir Tutuklandı

 Son Dakika CHP’li Banu Özdemir Tutuklandı

Son Dakika CHP’li Banu Özdemir Tutuklandı. Nedeni ise İzmir de Çav Bella’ şarkısını sosyal medya hesabından paylaşması oldu. Tepkiler hızlı bir şekilde geldi. İlk tepki Cumhuriyet Halk Partisinden geldi. Banu Özdemir’in avukatından geldi: ”Olayı gerçekleştirenleri bulmuyorlar, bu videoları haber sitelerinde yayınlandıktan iki saat sonra sosyal medyada yorumsuz olarak paylaşan müvekkilimi tutukluyorlar. Bunun bir senaryo olduğu anlaşılıyor. Amaçları, Banu Özdemir’in parti kimliği üzerinden olayı CHP’ye mal etmek” dedi. Ardından ise Cumhuriyet Halk Partisin’den tepki geldi.”Camilerimizin merkezi sistemine korsan saldırı düzenleyerek bu şarkıyı çalanları yakalanmıyorlar, haber yapılan bir videoyu yorumsuz paylaşan Banu Özdemir’i tutukluyorlar.” denildi. Diğer açıklamalar şu şekilde:

Yasa Dışı Tutuklama:

“Hukuk çerçevesinde bir açıklama yapmamı isterseniz yapabileceğim hiçbir hukuki açıklama yok. Çünkü hukuk yok. Suçlama ve tutuklama kararı hukuka aykırıdır. Söz konusu olay ile Banu Özdemir’in hiçbir ilgisi yoktur. Müvekkilim sadece Twitter’da camilerden ‘Çav Bella’ adlı şarkı yayınlandığı hakkında internette yayınlanan videoları paylaşmıştır. İlk paylaşan Banu Özdemir değildir. Müvekkilim, haber sitelerinde yayınlandıktan iki saat sonra paylaşmış, hiçbir yorumda bulunmamış, hatta ‘İzmir İl Müftülüğü bu konuda bir açıklama yapacak mı?’ diye sormuştur.” denildi.

Gece Yarısı  Baskın Yedi:

Yazılmış, çizilmiş, oynanmış bir senaryo bu. Başından itibaren süreç normal işlemedi. Banu Özdemir ifade vermek için Emniyet’e gittiğinde polisler bana ‘Avukat bey, size şunu bildirelim, müvekkiliniz bugün burada kalacak’ dedi. Yani daha ifadesi alınmadan gözaltına alınacağı belliydi.  Banu Hanım’ın telefonunu almadılar. Telefonunu bana verdi, evime götürdüm. Gece yarısı saat 00.40’ta polisler evime gelip benden telefonu aldı. ‘Paylaşımda bir suç unsuru olmadığı için, telefonunu inceleyip, oradan başka bir şey tutturabilir miyiz, tutuklamaya başka bir gerekçe yaratabilir miyiz’ diye aldılar ama bir şey bulamadılar.

CHP Hedef Seçiliyor:

Mahkemenin tutuklama gerekçesi, sosyal medyada çok fazla paylaşım olması ve halkın galeyana gelmesi. Ama biz şunu söyledik: Bu görüntüler müvekkilimden önce çeşitli internet sitelerinde yayınlandı, bir şey olmadı, Banu Özdemir iki saat sonra paylaşınca ‘AK trol’ ordusunun hedefi olunca mı galeyan oluştu? Camilerimizin merkezi sistemine korsan saldırı düzenleyerek bu şarkıyı çalanları yakalamıyorlar, haber yapılan bir videoyu yorumsuz paylaşan Banu Özdemir’i tutukluyorlar. Banu Özdemir’in hedef seçilmesi, CHP’li olması ve ‘AK troller’ diye tabir edilen kitlenin Twitter’da ona karşı bir linç kampanyası başlatmış olmasıdır. Olay, Özdemir’in parti kimliği üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi’ne mal edilmeye çalışılmaktadır. denildi.

CHP Tepki Verdi:

İzmir adliyesine hiç yakışmadı. Banu Özdemir’i kurban seçtiniz. Camilerden müzik yayını yapan alçakları serbest bırakıp Banu Özdemir’i tutuklamaya sevketmek ve yandaş trollere tutuklandı diye yaydırmak, sonra infial oldu deyip tutuklamak adalet değil. Kınıyorum. Camilerden İzmir’de müzik yayını yapan alçaklar kim? Telsiz frekanslarını kim kullanıyor? Neden onlar yakalanmıyor da bu aczi soran Banu Özdemir tutuklanıyor. İzmir adliyesine kimler baskı yapıyor? Adliye trol yönetimine mi geçti? İnfial müzik yayınına değil de Özdemir’e mi?  Canileri, tecavüzcüleri adli kontrol şartıyla salıp bir masumu cezaevine gönderen adaletinizi seveyim. Trollerin paralel Adalet Bakanlığı mı var? Onlar ne derse oluyor. Banu Özdemir’i değil suçluları yakalayın. Yoksa yakalayamaz mısınız? Troller mi istemiyor?  İzmir’de camilerimize sahip çıkamayanlar serbest. Ama olanı anlatıp müftülük uyuyor mu demek suç. Banu Özdemir’i sadece trolleriniz istiyor diye tutukladınız. Ayıp. CHP hukukçu zulmüyle de, trol zorbalığıyla da,cami provakasyonunu siyaset aracı yapanlarla da mücadelesini sürdürecek.  Banu Özdemir suçsuzdur. Onu kurban seçenler suçluları korumaktadır. denildi.

 


Yorum Yap