Son Dakika Lübnan Hükumeti İstifa Etti

Lübnan hükumeti istifa ettiğini resmi gazetede duyurdu. Göstericiler istifanın ardından evlerine dağılarak protestolarını durdurdu.
 Son Dakika Lübnan Hükumeti İstifa Etti

Son Dakika: Yapılan son açıklamalara göre Lübnan hükumeti istifa etti. Geçen hafta Beyrut Limanında olan patlamanın ardından hükumet istifa yolunu çözüm olarak gördü. İnsanların bir saniye içinde yok olduğu patlamada şuana kadar toplamda 150 kişinin öldüğü belirtildi. Patlamanın ardından 2.000 kişi hala bulunamıyor. 2.000 kişinin patlama merkezine oldukça yakın olduğundan dolayı saniyeler içerisinde yok olduğu göz önünde tutuluyor. Patlamanın sorumlusu olarak halk Lübnan hükumetini sorumlu olarak gösteriyor. Halk patlamadan 1 hafta sonra sokaklara çıkıp hükumeti protesto etmeye başladı. Protestolar çoğunlukla hükumetin istifa etmesini söyleyen cümleler ile dolu. Hükumet’in Sağlık Bakanı konu hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında istifa yolu en iyi cümlesini kullandı.

Lübnan Hükumeti İstifa Etti

Lübnan Hükumeti İstifa Etti:

Lübnan Beyrut’daki patlamanın ardından hükumet karşıtı göstericiler sokaklara döküldü. Göstericiler hükumetin patlamadan sorumlu olduğunu dile getirerek ülkede iç savaş çıkmadan hemen istifa edilmesini istedi. İnsanların canının para karşılığı satıldığı Lübnan’da kan gövdeyi götürmeye devam ediyor. Lübnan polisi ve askeri göstericilere ağır silahlar ile müdahile etmeye devam ediyor. Göstericilerden şuana kadar 10 ölü var.

Askerler Halka Ateş Ediyor:

Askerler istifanın ardından ülkede bir iç savaşın patlak vermemesi için halka ateş ediyor. Ülkede an itibaren sıkı yönetim ilan edildi. İnsanlar istifanın arından evlerine doğru yol almaya başladı. Halk bir an önce erken seçim ile yeni hükumetin gelmesini istiyor. Yapılan açıklamaların ardından erken seçim yolu tutuldu.


Yorum Yap