Son Dakika Yunanistan Gemimize Ateş Açtı

Türkiye Doğu Akdeniz de faaliyetlerini sürdürürken Yunan medyası ve hükumeti yerinde durmayıp beklenmedik açıklamalar yapıyor. Aynı zamanda savaş suçları işliyor.
 Son Dakika Yunanistan Gemimize Ateş Açtı

Son Dakika Yunanistan gemimize ateş açtı. Yunan savaş gemileri Türkiye’nin Doğu Akdeniz de olmasını istemiyor. Bu nedenle Türkiye’ye belirli bir zaman dilimi verdi. Ancak bu zaman dilimi doldu. Dolan zamanın ardından Yunan basını ve Yunan hükumeti Türkiye’nin o bölgeden çekileceğini düşünse de Türkiye hala o bölgeden çekilmiş değil. Türkiye resmi sosyal medya hesabından Türkiye’nin Doğu Akdenizden çıkmayacağını ve Gemimiz Oruç reis’i koruyacağını dile getirdi. Şuan görevine başlayan Oruç Reis Yunan basınını ciddi bir şekilde rahatsız etmeye devam ediyor. Yunanistan bu rahatsızlığını dile getirmek için bir çok saçma şekillere girse de Türk Hava kuvvetleri gereken cevabı veriyor.

Yunanistan Gemimize Ateş Açtı

Yunanistan Gemimize Ateş Açtı:

Yunan askeri gemileri Türkiye’nin NAVTEX ilan etmesine karşılık vereceğini duyurdu. Bu karşılığın savaş sebebi olacağını düşünemeyen Yunan askerleri gece saat 00.34’de özel bir Türk gemisini vurarak batırdı. Geminin içerisinde toplamda 3 kişi var idi. 3 kişinin uyrukları şu şekilde. 1 Türk 2 Suriyeli. Türk vatandaşımızın hafif yara alması medyada mutluluk uyandırdı. Ancak 2 Suriyeli’nin bir tanesi ağır yaralanmış diğerinin ise sadece kolu kırılmıştı. Gemi ise su alarak battığı bildirildi.

Yunanistan Gemimize Ateş Açtı

Milli Savunma Bakanlığı Uyardı:

Yunanistan eğer Oruç Reis’e bir müdahalede bulunur veya taciz atışlarında bulunur ise Türk gemileri misliyle Yunan gemilerine cevap verecek. Her riski göz önüne alan Türkiye hiç  bir şekilde Doğu Akdeniz den çıkmayacağını Dünya’ya adamı ile duyurmuş oldu. Yapılacak her hangi müdahile tek gemilerimiz değil kara kuvvetlerimiz de müdahalede bulunacak denildi. Milli Savunma Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu.


Yorum Yap