Turizm Tekrardan Başlıyor İşte Tarihi

 Turizm Tekrardan Başlıyor İşte Tarihi

Dünya ya hakim olan korona virüs nedeniyle bir çok tatil yerleri kapatıldı. Tam anlamıyla Dünya durdu diyebiliriz. Bildiğimiz gibi korona virüs yakı temas ile birlikte bulaşıyor bu yüzden bütün dünya hükumetleri hayatı durdurma kararı aldığını açıkladı. Ancak korona virüs önlemlerini önceden alan ülkeler şimdi normalleşmeye dönmüş durumda oluyor. O ülkelerden biride Türkiye.Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan korona virüs’ün yayılma hızını durdurmak için onlarca yasak getirdi.

Bu yasakların hepsi halk tarafından benimsendi ve uygulamaya alındı. Uygulamaya alınan yasaklardan biride Turizm  durdurmak oldu. Ancak Türkiye normalleşmeye dönüyor bunu fark eden yetkililer Turizm  ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bulunan açıklamalarda Turizm  tekrar başlama tarihi verildi. İşte o açıklama:

Tarih Net Bir Şekilde Verildi

Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz. (Kovid-19 süreci) Otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı.

Genelgeler ve kriterler konusunda gerekli adımları attık. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de detaylı bir sertifikasyon programı başlattık. Dünyada ilk oldu, AB de benzer bir çalışma yapma kararı aldı.” dedi

Sağlık Turizm Başlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan yeni yapılan hastane açıklamasında sağlık turizmine dikkat çekmiş bir çok ülkeden hasta geleceğini ve bizim hastanelerimizde hepsinin tedavi olacağını açıklamıştı.

Ancak korona virüs nedeniyle belirli ülkelerin vatandaşları şuanlık hastanelerimize geleceği ve tedavi olabileceği açıklandı. İşte o ülkeler:

Hangi Ülkeler Gelebilecek

20 Mayıs itibariyle Irak, Libya, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Cibuti, Cezayir, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Moldova, Somali, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Umman, Almanya, İngiltere, Hollanda, Pakistan, Kırgızistan, KKTC’den hasta gelebilecek.

Peki Hangi Hastalıklar Tedavi Edilecek

Karar kapsamında, ortopedi ve travmatoloji, cerrahi, üroloji, göz, kardiyoloji, kalp ve damar, onkoloji, beyin ve sinir, hematoloji, yoğun bakım ile üremeye yardımcı tedavi uygulamaları, organ nakli ve kemik iliği nakli alanlarında hasta kabul edilecek. açılmaları geldi. Geçmiş Olsun denildi.


Yorum Yap