Yeni Rakamlar Açıklandı 197 Milyon Kişi İşsiz Kalacak

Yeni açıklanan verilere göre dünya genelinde 197 milyon turizm işçisi işsiz kalacak. BU işten çıkarma ekonomik olarak yorumlanıyor.
 Yeni Rakamlar Açıklandı 197 Milyon Kişi İşsiz Kalacak

Son Dakika açıklama yapıldı. Yeni rakamlar açıklandı 197 Milyon kişi işsiz kalacak. Dünya’yı saran koronavirüs nedeni ile milyonlarca kişi evde. Özellikle turizm sektörü şuan durmuş bir şekilde. Koronavirüs’ün çıkması ile birlikte hükumetler sokağa çıkma yasağı gibi bir çok yeni yasak getirdi. Bu yasaklar milyonlarca insanı evinden dışarı çıkartmadı. Yasaklar yeni ortaya çıkmış olan meslekleri ve yükselişte olan meslekleri ciddi şekilde etkiledi. Özellikle ekonomik olarak etkilenen sektör turizm sektörü oldu. Dünya’nın en büyük tur şirketi olan TUI, işten çıkarılacak olan kişi saysını dünya ile paylaştı. Yeni işten çıkarılan kişi sayısı 197 milyon olarak belirlendi.

Yeni Rakamlar Açıklandı 197 Milyon Kişi İşsiz Kalacak

Yeni Rakamlar Açıklandı 197 Milyon Kişi İşsiz Kalacak:

Dünyayı saran koronavirüs ekonomiyi etkilemeye devam ediyor. Özellikle turizm sektörü ekonomik olarak dünya da en çok etkilenen sektör olarak yorumlanıyor. Nedeni ise Dünya hükumetlerinin insanlarına yurt dışı yasağının verilmesi olarak yorumlanıyor. Hükumetler vatandaşlarına yurt dışı yasağı veriyor. Bazı ülkeler ise sınır kapılarını gelen misafirlere kapatıyor. Bu nedenle turizm sektörü oldukça kötü duruma düşüyor. Yeni yapılan veri açıklamalarına göre turizm sektörü ilk çeyrekte 1.1 Milyon euro zarara girmiş durumda. Bu nedenle evde duran kişilerin işinden olacağını açıkladı.

 


Yorum Yap