Yunanistan Ordusunu Türkiye’ye Karşı Hazırladı

Yunan basını ve yetkililer Türkiye'ye karşı savaş açıklamalarında bulundu. Özellikle bugün denize inen sismik araştırma gemisi Oruç'u tekrar geri çekilmesini istedi.
 Yunanistan Ordusunu Türkiye’ye Karşı Hazırladı

Yunanistan iç basınından yaptığı açıklamalarda Türkiye’ye karşı savaş ilan edebileceklerini yazdı. Yunan basını Türkiye’nin Doğu Akdeniz de yaptığı sismik araştırmaları kınadı. Doğal gaz aramı yapan Türkiye Dünya gündemine bir kez daha oturdu. Yunan basınının yaptığı son haberde kelimeler dikkat çekti. Yunan basını, Yunanistan ordusunu Türkiye’ye karşı hazırladı cümlesinde bulundu. Son zamanların en çok konuşulan konusu olan Yunanistan ve Türkiye gerginliği bu açıklamanın ardından bir kez daha gerildi. Türk ordusu en son yaptığı açıklamada Kıbrıs ve Türkiye Cumhuriyet’i Egemenliğini kesintisiz bir şekilde savunacağız dedi. Kimsenin bizim sularımızda ve kıyılarımızda gözü olmasın açıklamaları geldi.

Yunanistan Ordusunu Türkiye'ye Karşı Hazırladı

Yunanistan Ordusunu Türkiye’ye Karşı Hazırladı:

Yunan basını Türkiye’ye karşı savaş açıklamaları yapıyor. Yunan basını Türkiye’nin Doğal gaz yüzünden Yunanistan Egemenliğini ihlal ettiğini ve bunun bir savaş sebebi olduğunu yazdı. Yunan medyası ve hükumeti Türkiye’nin doğal gaz aramasından oldukça rahatsız. Yunanistan özellikle son atılan adımların geri olunmasını istiyor. Ancak Türkiye hükumeti bu adımların asla geri alınmayacağını aksine devam edilip ülke içine ciddi yararlarda bulunacağını söylüyor.

Yunanistan Ordusunu Türkiye'ye Karşı Hazırladı

Sismik Araştırma Gemisi Oruç Doğu Akdeniz’de:

3 haftadır Antalya da bulunana sismik araştırma gemimiz Oruç bugün ilk görevine çıktı. Türk savaş gemileri ile birlikte yola çıkan sismik araştırma gemimiz Oruç görevini yapacak ve asla geri çekilmeyecek. Şuan Türk savaş gemileri ile korunuyor. Oruç’un yanına hiç bir ülke yaklaşamıyor. Oruç denize indikten sonra Yunanistan ordusunu Türkiye’ye karşı hazırladı. Yunan yetkililer bu geminin geri çekilmesini ve sismik araştırmanın yasak olduğunu söyledi. Ancak Türkiye hiç bir şekilde geri çekilmeyecek. Provokasyonlara karşı hakkın susmamasını tavsiye edildi.

 


Yorum Yap