Yunanistan’a Bir Darbe Daha

 Yunanistan’a Bir Darbe Daha

Amerika Birleşik Devletlerin’İn küçük çocuğu Yunanistan yerinde durmuyor. Bildiğimiz gibi Yunanistan Avrupa’nın küçük ve yaramaz çocuğu. Büyük devletler ne der ise Türkiye’ye öyle tavır alan Yunanistan tekrardan hata yapmaya başladı. Bu durumun Yunanistan’ın Mustafa Kemal Atatürk’ten ders almadığını hala kaybetmek istediğini gösteriyor. Yunanlılar halk olarak Türk insanlarını kucaktan sevse de Yunan politikası Türkleri sevmemeye devam ediyor. Hal bu ki bu onun daha çok küçülmesine ve yok olmasına hız kazandırıyor. Yunanistan yine yerinde durmadı. Yaptığı hata ona savaş nedeni olarak dönebilir. Özellikle son günlerde aldığı kararlar onlara ölüm ve yok oluş olarak döneceğinden Türk Milleti olarak eminiz. Yunanistan son olayı ise gerçekten güldürücü.

Avrupa’nın yaramaz çocuğu Yunanistan tekrardan hata yapmaya devam ediyor. Didim den açılan bir tekne Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Göcek limanına ulaşmak istiyordu. Ancak Yunan gemileri taciz etti. Bu olayın ardından Bakan Akar şu açıklamaları ile Yunan bakanlarını tehdit etti. İşte o açıklamalar. , “İyi komşuluk ilişkileri konusunda tüm girişimlerimize, sabrımıza rağmen son günlerde Ege’de yapılan tacizlerin izahı mümkün değildir. Bunlar çok ciddi tahriktir, provokasyondur. Bunun kendilerine hiçbir yararı yoktur” dedi. Bu açıklamalar Yunanistan eğer bu tavrına devam eder ise gereken cevabı misti ile alır anlamına geliyor.

Yunanlılar Taciz Atışı Açtı:

“Havaya taciz ateşi açıp bizi Yunan sularına girmeye ve durmaya zorladılar, oysaki Türk karasularında seyrediyorduk. Ardından plastik mermi kullandıklarını anladık, olayı cep telefonu ile videoya çektik. Bodrum’a doğru sonrada Datça’ya yolumuza devam ettik. Datça’yı geçince bu kez sabaha 06:00 sıralarında Sömbeki (Simi) adasından gelen Yunan sahil güvenlik botu tarafından havaya ateş edilerek ikinci kez tacize uğradık. Oysaki hep kendi sularımızda ve kıyılarımıza yakın seyrediyorduk. Yunan sahil güvenliğine ait hücum bot teknemizin etrafında sürekli dönerek beni Yunan sularına çekmeye çalıştı. Fakat ben bunu reddedince bana taciz ateşi açıldı. İki defa plastik mermi isabet etti tekneye.” denildi.

Cumhurbaşkanı Askerler Mesaj:

“Koronavirüs belasından kurtularak nice bayramlara Rabbim bizleri kavuştursun inşallah. Gerek terörle mücadelede gerek Barış Pınarı Harekatı’nda gerekse Afrin’de, İdlib’de ortaya koyduğunuz kahramanca mücadeleyi asla milletimiz unutmayacaktır. Ben, sizleri gözlerinizden öpüyorum. Bayramınızı tekrar tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki bayramları koronavirüs belasından kurtulmuş olarak kutlamayı Rabb’im bizlere nasip etsin diyor, sizleri özellikle selamlıyor, Rabb’im güç, kuvvet versin diyorum.” dedi.

 


Yorum Yap